Girişimcilere hap şeklinde bilgiler
Girişimcilere hap şeklinde bilgiler

Nehirden geçen rahipler

Nehirden geçen rahipler

İki rahip bir nehir kenarında karşıya geçecekleri noktaya tam varırlar ki orada güzel bir kadın görürler. Rahipler kadının yanına yaklaştıklarında gözlerini ondan kaçırmaya çalışırlarken kadın rahiplerden yardım ister:

– “Yüzme bilmiyorum beni karşıya geçirebilir misiniz?

Rahipler şaşırmış bir şekilde birbirlerine bakarlar ve aralarından biri diğer rahibe dönerek “Biz insanlara yardım ederiz” diyerek gözlerini kapatır, kadını kucaklayarak nehrin daraldığı noktadan karşıya geçmek için hareket eder.

Diğer rahip nehri geçerlerken kadını kucaklayan rahibin yaptığının yanlış olduğunu ve onun artık bir günahkâr olduğunu düşünür durur. Nehirden karşıya geçtiklerinde kadını taşıyan rahip onu nazikçe yere bırakır. Kadın rahibe teşekkür eder ve yoluna devam eder. Diğer rahip, kadını taşıyan rahibe halen daha kızgın olduğundan isyan eder durur:

– “Nasıl olur da bir rahip olarak bir kadını kucaklar ve taşırsın?” Kadını taşıyan rahip, arkadaşının yaşadığı strese ve söylediği sözlere inanamaz ve şöyle der:

– “Ben kadını nehrin kenarında bıraktım. Sen hâlâ taşıyor musun?

Nehirden geçen rahipler kıssasından hisse

Girişimcilik yolunda her girişimci adayı çeşitli olaylarla karşılaşacak. Bazen karşılaştığı olayları haksızlık olarak görecek, bazen karşılaştığı durumu şahsi algılayacak. Her birini kafasına taktığında bunlar birikmeye başlayacak ve bir müddet sonra psikolojik olarak taşıyamayacağı bir ağırlığa ulaşacak. Zamanı geldiğinde hiç önemi kalmayacak durumları taşımamak gerekir. Çünkü iş hacmi büyüdüğünde, iş fikri pivot edildiğinde veya ürün kabul gördüğünde bir çok karşılaşılan yük otomatikman ortadan kalkacaktır.


Girişimcilik Hapı” kitabının Facebook sayfasını beğenebilirsiniz
https://www.facebook.com/GirisimcilikHapiTR
Dilerseniz satın alabilirsiniz:
· https://www.kitapyurdu.com/kitap/girisimcilik-hapi/538258.html

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir